Další Grand Prix: Velká cena Evropy (Valencie) /8/ 24.6.2012

31. května 2010 v 15:28 | lewiskaa |  Zajímavosti

P.S. Pokud se chcete vyjádřit jinak napište do komentářů :-D

McLaren získal v Turecku double, vyhrál Lewis Hamilton. Vettel nedojel

30. května 2010 v 15:43 | lewiskaa |  Grand Prix 2010
Již posedmé se letos tým Red Bull postavil na první místo na startovním roštu. Tentokrát tím, kdo dovedl Red Bull na nejlepší startovní pozici byl Mark Webber, který v kvalifikaci překonal o 0,148 tisícin sekundy Lewise Hamiltona. Po prvním kole vedl Webber již o půl sekundy. V prvním kole do boxů zamířili Hülkenberg a Buemi, druhý jmenovaný měl potíže s pravou zadní pneumatikou. Prvním, kdo zamířil do boxů pro
nové pneumatiky byl z 11.místa Fernando Alonso. Dalšími byli Sutil a Petrov.
V 14.kole zamířil z 3.místa do boxů Sebastian Vettel. O kolo později tam zamířili oba vedoucí jezdci, souboj mechaniků prohrál McLaren. Po výjezdu na trať se Lewis Hamilton propadl na třetí místo, Sebastian Vettel se dostal za Webbera na druhé místo. V 19.kole zaútočil Lewis Hamilton na druhého Vettela, ale neúspěšně. Mezitím 5. A 6. Schumacher s Rosbergem ztráceli na vedoucí čtveřici přes čtvrt minuty.
Kolem 23.kola se začaly objevovat zprávy o příchozím dešti.
Střední fáze závodu probíhala v poklidném tempu.
Ve 30.kole skončil závod pro Jarna Trulliho a Heikkiho Kovalainena, který zaparkoval v garáži a již nevyjel a Lotus tak mohl začít balit kufry.
Ve 40.kole zaútočil Sebastian Vettel na Marka Webbera, ale tento útok skončil katastrofou pro oba jezdce. Sebastian Vettel definitivně skončil své působení v závodě a Mark Webber pokračoval, ale ztratil vedení v závodě, které přebral Lewis Hamilton. Ve 42.kole si Mark Webber dojel pro nové přítlačné křídlo, ale díky velkému rozdílu mezi čtvrtým a pátým místem zůstal na třetím místě před Michaelem Schumacherem a Nicem Rosbergem. Ve stejném kole se začaly objevovat první kapičky deště a trať začínala pomaloučku vlhnout.
Ve 48.kole zaútočil Jenson Button na Lewise Hamiltona a úspěšně. V zápětí na začátku 49.kola se opět dostal Hamilton před Buttona. Všem se hned v hlavě vybavila kolize mezi jezdci Reb Bullu Markem Webberem a Sebastianem Vettelem. Tentokrát to mezi týmovými kolegy z McLarenu dopadlo velmi dobře. Dalším, kdo zaparkoval svůj monopost do garáže byl Bruno Senna v 50.kole. Poté již k předjížděcímu manévru nedošlo, mezi oběma jezdci se objevovali ostatní piloti, kteří byli mimo trať. Jenson Button také dostal informaci, aby šetřil palivo a pneumatiky. Pět kol před koncem došlo ke kontaktu mezi Alonsem a Petrovem, Alonso bojoval s Petrovem o osmé místo, Petrov nakonec spadl z bodovaných pozic kvůli poškozenému kolu. Naštěstí dojel do boxů a na trať se vrátil tři kola před koncem.
Závod tak nakonec skončil doublem pro McLaren, pro letošní první místo si po neočekávané události Lewis Hamilton. Vítěz kvalifikace Mark Webber nakonec skončil třetí, poté následovali Schumacher, Rosberg, Kubica, Massa, Alonso a Sutil s Kobayashim uzavřeli první desítku.

Tureckou kvalifikaci vyhrál Mark Webber

29. května 2010 v 14:29 | lewiskaa |  Kvalifikace 10
Tureckou kvalifikaci vyhrál letos již posedmé Red Bull, vítězství mu zajistil Mark Webber, který získal třetí kvalifikační vítězství vřadě.  Jezdce Reb Bullu od sebe oddělil Lewis Hamilton, který se postaví vedle Webbera. První dvě řady budou patřit jezdcům Red Bullu a McLarenu. Pátý skončil Michael Schumacher, který překonal mladšího týmového kolegu, Rosberg skončil šestý. Kvalifikace se nepovedla Ferrrari, Massa skončil osmý a Alonso až dvanáctý.  Nešťastníkem, který nepostoupil z první části kvalifikace byl Vitantonio Luizzi.

Závod v Monaku vyhrál Mark Webber, Red Bull má double

16. května 2010 v 18:23 | lewiskaa |  Grand Prix 2010
MONAKO-tak tohle slovo se mezi fanoušky F1 skloňuje ve všech možných tvarech.
Monako je jedním z nejprestižnějších závodů F1.
V Monaku, malinkém státě, který se skládá pouze ze čtyř obvodů, se setkávají mimo bývalých jezdců F1 také známé osobnosti.

Kvalifikaci v Monaku vyhrál Mark Webber

16. května 2010 v 18:21 | lewiskaa |  Kvalifikace 10
Kvalifikace na velkou cenu Monaka se obešla bez vážnějších okamžiků, mnoho jezdců požadovala rozdělení kvalifikace, cestu jim ale vzkřížil Lotus. Pro vítězství si dojel Mark Webber a zajistil tak šesté vítězství pro Red Bull, druhý skončil Robart Kubica s Renaultem, který postaral o překvapení kvalifikace a třetí skončil týmový kolega Marka Webbera Sebastian Vettel

9. května 2010 v 16:25 | lewiskaa |  Grand Prix 2010
Ti kteří se domnívali, že závod ve Španělsku bude nudný se mýlili. Pro vítězství si stylem start-cíl dojel Mark Webber, druhý dojel miláček Španělů Fernando Alonso a pro třetí místo si po problémech s brzami dojel Sebastian Vettel.

Pro Webbera byl start jedním z řady důležitých prvků, aby mohl uspět. Start se mu povedl a uhlídal svou pozici před Vettelem a Hamiltonem. Start se také povedl Jaimiemu Algersuarimu, který si z 15.místa polepšil na 9.místo. K první kolizi došlo mezi de la Rossou a Buemim. Zatímco první trojice jezdců malinko poodjela, závod skončil pro Bruna Sennu, který narazil do bariéry. Po zastávce v boxech se Lewis Hamilton protačil před Sebastiana Vettela a zdá se, že je rozhodnuto. V klidnější fáz závodu mezi sebou soupeřili Schumacher a Button. Vettel musel 10 kol před cílem kmechanikům pro nové pneumatiky, na trať se vrátil za Alonsem. Poté Vettel dostává do sluchátek zprávu, aby šetřil brzdy. Měl větší potíže o udržení vozu na trati. Dvě kola před cílem končí závod pro Lewise Hamiltona kterému nevydržela přední pravá pneumatika a skončil v bariéře. Na druhé místo se tak k radosti fanoušků dostal Alonso a třetí místo patřilo Vettelovi.

Španělskou kvalifikaci opět ovládly Red Bully

8. května 2010 v 15:36 | lewiskaa |  Kvalifikace 10
Pátá kvalifikace a páté pole position pro Reb Bull. Ano je to tak vozy Red Bull opět získali double, tentokrát se z lepší pozice radoval Mark Webber, třetí místo osadil Lewis Hamilton.

První část kvalifikace nepřinesla žádné překvapení mimo nových týmů se k nepostupujícím přidal i Rubens Barrichello se svým Williamsem. Do druhé části nastoupilo 17 jezdců, znichž nepostoupil Petrov, Buemi, Algersuari, de la Rossa, Hülkenberg a Sutil. Třetí část přinesla souboj jezdců Red Bullu. Na první příčce se nejprve usadil Lewis Hamilton, ale vzápětí ho sesadilo duo Vettel - Webber o více než jednu sekundu. Jako první z této dvojice se k druhému pokusu vydal Sebastian Vettel, který zajel čas kolem hranice jedné minuty a devatenácti sekund. Jako jediný se pod hranici minuty a dvaceti sekund dostal Mark Webber a právem mu tak patří pole-position