MANOR GRAND PRIX
TEAM US F1

FIA a FOTA uzavřeli mír, F1 zůstane jednotná

24. června 2009 v 17:34 | lewiskaa |  News
Prezident Mezinárodní automobilové federace Max Mosley dnes po jednání Světové rady motorsportu oznámil, že došlo k urovnání sporů mezi FOTA a FIA, což znamená, že formule 1 zůstane jednotná."Nebudu kandidovat na znovuzvolení. Teď máme mír. Nedojde k rozštěpení (formule 1). Dohodli jsme se na snížení nákladů," řekl. Dnešní jednání tak zažehnalo hrozbu vzniku konkurenčního šampionátu, který chtěly uspořádat týmy Ferrari, McLaren, BMW Sauber, Renault, Toyota, Brawn GP, Red Bull Racing a Toro Rosso, které jsou sdružené ve FOTA. Tento svůj záměr ohlásily před začátkem závodního víkendu ve Velké Británii. Důvodem byl krach jednání s FIA o pravidlech pro příští sezónu a způsobu vedení formule 1.

Sebastian Vettel proměnil pole-position ve vítězství ve Velké Británii, Red Bull získal double

21. června 2009 v 17:08 | lewiskaa |  Grand Prix

Radost jezdců stáje Red Bull po vítězství Sebastiana Vettela (vpravo) a druhém místě Marka Webbera v GP Velké Británie na okruhu v Silverstone

Konečně... Sebastian Vettel přerušil Buttonovu sérii čtyř vítězství v řadě a připsal si tak druhý triumf v sezoně a třetí v kariéře. Vettel společně s druhým Webberem zajistili Red Bullu double. Třetí dojel Barrichello s Brawnem. Předjížděcí manévry jsme mohli vidět převážně ve středu pole.

15. června 2009 v 18:32 | lewiskaa |  BLOG
Je to tady... Konečně je zde nový design, protože ten starý byl už od začátku sezony, kdy ještě nikdo nic nevěděl jaké bude rozložení sil ve startovním poli. Teď už jsme skoro v polovině sezony... Nejdříve jsem nevěděla, jaký by měl být motiv, ale nakonec jsem se rozhodla pro McLaren. Ale nemyslete si, že je to jen kvůli tomu že fandím Lewisovi. Jen i kvůli tomu, abychom nezapomněli také McLaren a Ferrari, kteří teď bojují na opačném konci startovního pole. Brawn mi moc nesedl, protože Jensona moc nemusím, ale třeba na něj také dojde na konci sezony, protože teď je navrcholu tým Rosse Brawna, který už má oba tituly ,,téměř,, v kapse............

FIA zveřejnila startovací listinu pro příští rok, objeví se i tři nové stáje

12. června 2009 v 13:24 | lewiskaa |  News
Mezinárodní automobilová federace FIA v pátek v poledne zveřejnila startovní listinu pro příští ročník mistrovství světa vozů formule 1. Na seznamu jsou všechny současné stáje a tři nové týmy - Campos, Manor a US F1. Pozice stájí McLaren, BMW, Renault, Toyota a Brawn je provizorní a musí být vyřešena do 19. června.

Sebastian Vettel neproměnil v Turecku pole-position ve vítězství a další triumf si připsal Jenson Button

7. června 2009 v 20:19 | lewiskaa |  Grand Prix
Vyhrál Button, který si připsal i nejrychlejší kolo, před Webberem a Vettelem, slibovaný návrat Toyoty potvrdil čtvrtým místem Trulli, nejlepšího výsledku v sezoně dosáhl pátým místem Rosberg, šestý dojel Massa, který možná čekal více, sedmé místo a první letošní body získal Kubica a osmý dojel Glock. Až za body skončili například Räikkönen, Alonso, který po závodě odcestoval do Prahy, dále Heidfeld, který měl v závodě potíže s řízením, Nakadžima, oba mclareny, obě toro rossa, Piquet či Sutil, jehož týmový kolega Fisichella odstoupil už po čtyřech kolech.
Vítězstvím si Button upevnil své celkové vedení, na svém kontě má již 61 bodů. Druhý je i přes dnešní nulu Barrichello (35), třetí Vettel (29), kterého už prakticky dohnal Webber (27,5), za nimi jsou piloti Toyoty Trulli (19,5) a Glock (13). Z celkového pořadí logicky krystalizuje i stav poháru konstruktérů, kde s přehledem vede Brawn GP (96 bodů) před Red Bullem (56,5) a Toyotou (32,5). Až za nimi jsou "top týmy" Ferrari (20) a McLaren (13), který navzdory slibovaným zlepšením už potřetí v řadě nebodoval.